Jak mohu pomoci

Děkujeme za zájem zapojit se do řešení humanitární krize na polsko-běloruských hranicích.

V současné době pracujeme v malém týmu dobrovolnic (většina z nás jsme maminky s malými dětmi) a pokoušíme se hlavně o zvýšení celospolečenského povědomí o problému v Čechách i ve světě a zvýšení mezinárodního tlaku na Polsko.

Jak se můžete zapojit?

  • Pomoc s šířením našich příspěvků a petice. Spočívá v lajkování a sdílení příspěvků hned po jejich publikaci - dle harmonogramu. Dále je možné komentovat a účastnit se diskusí pro zvýšení dosahu příspěvků (zájemce o diskutování zaškolíme a vybavíme argumenty i fakty).
  • Dostat naše téma do médií. Pokud máte známé novináře či kontakty v médiích, můžeme Vám poskytnout spoustu zajímavého materiálu pro novináře, včetně kontaktů na dobrovolníky pracující přímo na místě.
  • Angažovat známé osobnosti a influencery - pokud někoho takového osobně znáte, můžete jej oslovit s žádostí o podporu.
  • Je také vhodné psát dopisy na všechna možná místa - na polskou ambasádu, polskému prezidentovi, našemu ministru zahraničí, poslancům, senátorům, europoslancům. Jakmile tyto osoby zjistí, že téma voliče opravdu zajímá, někdo se v tom začne angažovat.
  • Máme k dispozici letáky ve verzi pro profi tisk anebo pro tisk na domácí tiskárně. Můžete je šířit ve svém okolí nebo rozdávat na veřejných akcích.
  • Pomoc v redakci stránky Zprávy ze zóny smrti. Pokud umíte polsky nebo naopak je Vaši silnou stránkou čeština, anebo jste-li graficky zdatní, můžete posílit náš tým. Překládáme a píšeme příspěvky, výhledově plánujeme i tvorbu informační grafiky.
  • Finanční zapojení. Jelikož nejsme registrovaný subjekt a nevedeme účetnictví, nemůžeme od nikoho přijímat peníze. Je ale možné rovnou zaplatit třeba fakturu za tisk letáků nebo podporu příspěvku na facebooku. Pokud byste chtěli podpořit náš tým takto, nějak se domluvíme. Pokud chcete podpořit přímo dobrovolníky na místě, můžete tak učinit v rámci oficiální sbírky Fundacji Ocalenie, kde je možná i platba kartou: https://crm.ocalenie.org.pl/civicrm/contribute/transact?reset=1&id=31&lang=pl
  • Další nápady vítány. Pokud Vás napadá ještě něco, co bychom mohli dělat a zatím neděláme, budeme rádi, když se s námi podělíte 😊

Děkujeme za snahu.

Tým Zóna naděje


Pokud chcete napsat také polskému prezidentovi, můžete si stáhnout vzory dopisů, které posíláme. Záleží na vás, zda v češtině nebo v angličtině. Je to inspirace pro vás, abychom vám usnadnili psaní a mohli jste nás jednodušeji podpořit.


© 2021 Zóna naděje | Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!